×

Lastryko Warszawa

Lastryko Warszawa

Wylewki z lastryko w mało wszystkim przypadku przydają się do renowacji, co uważa się za ogromną wartość tego modelu podłogi. Renowacja polega na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, wykuwane są jedynie fragmenty posadzki zrobionej z kolejnych produktów, które należy zastąpić nowym lastrykiem. Powszechnie korzystamy metodę szlifowania „na sucho”, która powoduje uniknąć mokrego szlamu niebezpiecznego dla ludzi. Maszyny do tego dane wyposażone są w właściwe pochłaniacze pyłów, dzięki czemu zapylenie jest tylko podczas szlifowania podstopnic schodowych.

Dzięki swojej budowie posadzka lastryko, niezależnie z wieku i stopnia zużycia, praktycznie zawsze poddaje się renowacji, podczas której wydobywa się całkowicie nową, wzmocnioną oraz skłonną do życia w czystości powierzchnię. Renowacja posadzki z cieplejsza liczy na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, tworzone są jedynie fragmenty posadzki stworzonej z kolejnych środków, które należy zastąpić nowym lastrykiem.

Posadzka lastryko po wyszlifowaniu i dobrze impregnacji, dzięki bardzo prostej powierzchni (zamknięte pory) bardzo szybko i tanio wyróżnia się myśleć w nieskazitelnej czystości. Wystarczy tylko przestrzegać paru zasad wymienionych poniżej:

-częste leczenie z posadzki zabrudzeń lotnych, takich jak piasek, kurz czy pył;
-okresowe mycie posadzki płynem na bazie alkoholu lub samą wodą;
-stosowanie mopów płaskich z mikrofibry z często zmienianą wodą;
-nie ma potrzeby kupowania żadnych innych środków nabłyszczających, ochronnych, doczyszczających, itp.

Właściwym sposobem pielęgnacji posadzki lastrykowej jest znane jej czyszczenie i usuwanie. Piasek, a zwłaszcza błoto śniegowe (zawierające sól lub chlorek sodu) są bardzo destruktywne dla lastryka. Zalecamy naszym Klientom stosowanie mat wejściowych chroniących powierzchnię przed zniszczeniami.

Mycie lastryka winno stanowić poprzedzone odkurzeniem posadzki. Przekonuje się stosowanie płynów o neutralnym ph na bazie alkoholu. Do roztworu powinno się używać zimnej wody i dozować preparat według zaleceń producenta. Też warto co 3–4 mycia zwolnić ze środków oczyszczających i umyć wyłącznie wodą. Do mycia najlepiej stosować mopy płaskie (tak z mikrofibry). Mopy sznurkowe brudzą podstopnice i cokoły. Należy też myśleć o częstej wymianie płynu w wiadrze.

Często popełnianym błędem jest podawanie różnych past nabłyszczających. Tłuste powłoki utrwalają brud, podłoga ciemnieje i że jest utrzymać ją w czystości.

Projektując nową posadzkę, jesteśmy do wyboru wiele rodzajów kolorystycznych kruszywa czy samego cementu. Dzięki temuż możemy puścić wodze energii i zaprojektować unikalny wzór, jaki będzie przeprowadzał Państwa oczekiwania. Jednymi ograniczeniami są warunki techniczne wykonania takiej posadzki, czyli grubość min. 3 cm, i miejsca dylatacyjne, jakie nie winnym być solidniejsze niż 3 m2.

Posadzki lastryko, wielkie od lat, dzięki współczesnym metodom renowacji będą dalej dużo długo te w własnym środowisku, i dzięki dostępności coraz to innowacyjnych kruszyw, cementów oraz barwników będą traktowane z szczęściem w wielu różnych inwestycjach.

Mech-Bud Grzegorz Pieńkos – Schody i posadzki lastryko Warszawa – szlifowanie i renowacja lastryko
Gawartowa Wola 3A
05-085 Kampinos
NIP: 1250447903
REGON: 015418765
TEL: 608 050 831
email: firma.mechbud@gmail.com
https://mech-bud.net/schody-i-posadzki-lastryko-warszawa/